Aktualizace přehledu vývoje legislativního prostředí v souvislosti s koronavirem

Dobrý den všem,

Dnes zasílám jen informaci o očkování proti Covidu 19 v Klaudiánově nemocnici.

Klaudiánova nemocnice bude v pondělí 8. a v úterý 9. února očkovat proti onemocnění covid-19 věkovou skupinu 80+. Na tyto dva dny bude do nemocnice doručeno 160 dávek očkovací látky firmy Moderna pro veřejnost. Očkování bude probíhat – jako dosud – v mladoboleslavském Domě kultury od 7 do 11 hodin. Zájemci o očkování v této věkové kategorii se samozřejmě musí nejdříve zaregistrovat v celostátním registru, očkování řídí ministerstvo zdravotnictví, nikoliv město – níže v článku jsou potřebné odkazy. Město stále nabízí seniorům bydlícím v Mladé Boleslavi  pomoc s dopravou na očkování. Tu je nutné objednat telefonicky na informační lince magistrátu na tel. 739 596 317, linka funguje ve všední dny od 8 do 19 hodin. Dopravu je možné objednat nejpozději 24 hodin před požadovanou cestou.

Na očkování je samozřejmě nutné se předem objednat v celostátním registru a poté si zarezervovat konkrétní termín očkování, odkaz na objednání naleznete ZDE. V případě, že člověk ještě není zaregistrován, je nutná nejprve registrace, tu naleznete na stejném odkazu.

V případě, že mají lidé nad 80 let s registrací problémy, pomohou jim s rezervací i operátoři celostátní linky 1221. Mladoboleslavským seniorům podává pomocnou ruku rovněž město, k dispozici jim je telefonní číslo 739 562 382 a lidé mohou volat od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin. Na tomto telefonním čísle seniorům pomohou s registrací do systému ministerstva zdravotnictví. Na této lince není možné se na očkování přímo objednat, ale operátor města pomůže s celostátní registrací a přidělením termínu očkování.

Mgr. Josef Antoš

právník města